برنامه نشان بهتر است یا بلد

برنامه نشان بهتر است یا بلد؟

برنامه نشان بهتر است یا بلد، باید امکانات هر دوی این برنامه‌ها را با یکدیگر بررسی نماییم. اپلیکیشن نشان امکانات و مزایایی دارد. یکی از امکانات این برنامه، مسیریابی با خودرو است که با در نظر گرفتن ترافیک به صورت آنلاین در تمامی استان‌های ایران می‌توانید به راحتی مسیر مورد نظر خود را پیدا کنید.

فهرست مطالب

مسیریاب‌های آنلاین، مزایا و امکانات بسیاری را دارا هستند. برای مثال گوگل مپ که جزو این اپلیکیشن‌ها می‌باشد نیز امکانات بسیاری دارد و با ثبت لوکیشن در گوگل مپ از مزایای بسیاری بهره‌مند خواهید شد؛ برای اطلاعات بیشتر دربارۀ این کار به مقالۀ چگونگی افزودن کسب و کار در گوگل مپ مراجعه فرمایید.

در این مقاله به بررسی دو مسیریاب بلد و نشان خواهیم پرداخت و برای سوال، برنامه نشان بهتر است یا بلد پاسخی خواهیم یافت. این دو برنامه جز مسیریاب‌های ایرانی هستند که مخاطبین بسیاری دارند و امکان مسیریابی با آن‌ها نیز وجود دارد. اما به توضیح اینکه دیگر امکانات این برنامه‌ها چه چیزهایی هستند، می‌پردازیم تا بفهمیم برنامه نشان بهتر است یا بلد؛ پس تا انتهای این مقاله با مپ ثبت همراه باشد.

مسیریاب و نقشۀ  نشان و امکانات آن

برای اینکه بفهمیم برنامه نشان بهتر است یا بلد، باید امکانات هر دوی این برنامه‌ها را با یکدیگر بررسی نماییم و به تفاوت آن‌ها دست یابیم. اپلیکیشن نشان امکانات و مزایایی دارد که در این بخش به توضیح این موارد می‌پردازیم. 

امکانات مسیریاب نشان

یکی از امکانات این برنامه، مسیریابی با خودرو است که با در نظر گرفتن ترافیک به صورت آنلاین و جستجو در  تمامی استان‌های ایران می‌توانید به راحتی مسیر مورد نظر خود را پیدا کنید و از سردرگمی رهایی یابید. 

این برنامه راهنمای صوتی نیز دارد که به وسیلۀ آن هنگام حرکت، متوجه مسیرها و جهت ها از طریق صدا شوید. بیژن و منیژه نام سخنگوهای جدید برنامه نشان هستند که می‌توانید هر کدام را که با آن راحت‌تر هستید، انتخاب نمایید.

این برنامه، مسیریابی بر اساس طرح ترافیک در تهران و کلان‌شهرها را نیز دارد که با استفاده از آن، از مسیرهایی که اجازه ندارید، عبور نکنید. 

یکی دیگر از امکانات این برنامه، رادار جاده‌ای است که با نمایش فاصله ما تا اماکن رفاهی، پمپ بنزین، مسجد و هلال احمر در جاده‌های بین شهری، به ما کمک بسیاری به خصوص در سفرها می‌کند.

در هنگام سفر و یا رفت و آمد، می‌توانید از عوارضی جاده‌ها با خبر شوید و از هزینۀ هر مسیر نیز آگاه شوید.

اگر شما رانندۀ موتور هستید و یا با این وسیله روزانه کار می‌کنید، برنامه نشان با در نظر گرفتن معابری که تردد موتور در آن‌ها ممنوع است، به شما یاری خواهد رساند. 

مسیریابی حمل و نقل همگانی نیز در این برنامه وجود دارد و با نمایش خطوط هر ایستگاه، هزینه سفر و نمایش زمان رسیدن اتوبوس در مشهد و تهران، کمک شایانی به کاربران خود می‌کند.

مسیریابی پیاده و با دوچرخه هم از طریق این برنامه امکان‌پذیر است، این عمل همراه با نمایش شیب و قدم‌های مسیر می‌باشد. همچنین در صورت رد شدن از سرعت مجاز تعیین شده به شما هشدار خواهد داد. 

امکانات نقشه نشان

در برنامه نشان، ارائه نمای ۳۶۰ درجه از خیابان‌های کشورمان وجود دارد.

با رادیو نشــان، امکان پخش آنلاین موسیقی در ۷ کانال گوناگون وجود دارد.

در نقشه نشان، مکان‌های دیدنی، رستوران‌ها، کافه‌ها و جاذبه‌های اطراف شما نشان داده می‌شود. 

ارائه نقشه ماهواره‌ای با کیفیتی بالا در تمامی نقاط ایران از دیگر امکانات این برنامه است.

پلاک ساختمان‌های شهرهای مشهد، تهران، کرج و تبریز نشان داده می‌شوند.  

در نقشه نشان، امکان نمایش سه بعدی ساختمان‌ها در تهران نیز وجود دارد.

 جستجو و یافتن مکان‌های پرکاربرد، به همراه نمایش تصاویر، نظرات و امتیاز کاربران جزو امکانات نشــان است.

در این برنامه شاخص کیفیت هوا و درصد آلودگی هوا هم ارائه می‌شود.

ثبت کردن مکان‌های مختلف به نقشه که از مهم‌ترین امکانات است، علاوه‌بر آن امتیاز اضافه کردن تصاویر، ساعت کاری، تلفن و وب‌سایت نیز وجود دارد.

صاحبین کسب و کار می‌توانند اطلاعات مکان ثبت شدۀ خود را مدیریت و بررسی نمایند.

امکان اشتراک گذاری موقعیت مکانی و یا لوکیشن آنلاین با دوستان و اعضای خانواده نیز از دیگر مزایای این برنامه است.

برنامه نشان بهتر است یا بلد
برنامه نشان بهتر است یا بلد

مسیریاب و نقشه بلد و امکانات آن

اپلیکیشن بلد هم یک مسیریاب فارسی است که امکانات و مزایای گوناگونی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. در این بخش به بررسی این مزایا و امکانات خواهیم پرداخت. 

امکانات مسیریابی بلد

این برنامه، ترافیک و مسیرهای کم‌ترافیک را به کاربران نشان می‌دهد.

امکان نمایش ماهواره‌ای در بلد هم وجود دارد.

هنگامی که به دوربین‌های ترافیکی نزدیک شوید و یا سرعت شما بالا باشد، این برنامه هشدار خواهد داد. 

اگر در مسیر شما تصادف و یا حادثه‌ای رخ داده باشد، این برنامه نشان می‌دهد.

با نمایش محدوده ترافیک این برنامه، از جریمه شدن دوری خواهید کرد.

حداقل و حداکثر سرعت مجاز نشان داده می‌شود.

برای دسترسی به نزدیکترین حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و غیره، می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده نمایید. همچنین زمان رسیدن آن‌ها را نیز نشان می‌دهد.

امکان ثبت لوکیشن کسب و کار خود در این مسیریاب نیز وجود دارد.

تا به اینجا به مقایسه ویژگی‌های این دو برنامه پرداختیم و یک قدم به جواب سوال برنامه نشان بهتر است یا بلد،  نزدیک شدیم. اگر قصد ثبت لوکیشن در این دو برنامه را داشتید، می‌توانید به صفحه اصلی سایت مپ ثبت مراجعه فرمایید و با پر کردن فرم درخواست، متخصصین ما در اسرع وقت به بررسی پروژه شما خواهند پرداخت.

نکات منفی مسیریاب بلد و نشان

معایب نشان

گاهی اوقات ممکن است هنگامی که در حال پیاده‌روی هستید، مسیریابی با این برنامه شما را گیج و یا گمراه کند. یکی دیگر از نکات منفی این برنامه این است که نام کوچه‌ها از طریق سخنگوی صوتی اعلام نمی‌شود. 

معایب بلد

با این برنامه، فقط با استفاده از اینترنت و به صورت آنلاین می‌توانید مسیریابی کنید و حالت آفلاین برای آن همچنان وجود ندارد. امکان مسیریابی و دیدن اماکن تاریخی و تفریحی نیز در این اپلیکیشن محدود می‌باشد.

ثبت لوکیشن، امکان مشترک این دو برنامه

این امکان در برنامه نشان و بلد وجود دارد و به کسب و کارها، به خصوص آن‌هایی که به تازگی شروع کرده‌اند، فرصتی برای تبلیغ خود و جذب مشتری می‌دهد. همچنین اگر هرگونه مشکل و نقصی وجود داشته باشد، امکان گزارش آن و پیگیری از طرف این برنامه‌ها نیز وجود دارد.

خوب است مطالعه شود: ثبت لوکیشن در نشان، جاده‌ای به سوی موفقیت کسب و کار

برنامه نشان بهتر است یا بلد

با تمام توضیحاتی که گفته شد، برنامه نشان بهتر است یا بلد؟ برای این سوال پاسخ یکسانی وجود ندارد؛ پیشنهاد می‌کنیم از هر دو مسیریاب استفاده کرده و براساس نیاز و معیارهای خود یکی از این دو را انتخاب نمایید. به این نکته هم توجه داشته باشید که این برنامه‌ها همواره در حال تغییر و بروزرسانی هستند و مشکلاتی که در آن‌ها وجود دارد با گذشت زمان و در آپدیت‌های جدید حل خواهند شد.

سخن پایانی 

ما در این مقاله به سوال برنامه نشان بهتر است یا بلد، پاسخ دادیم و با مقایسۀ این دو برنامه به اطلاعات مفیدی دربارۀ آن‌ها برخوردیم. برای اینکه بدانیم برنامه نشان بهتر است یا بلد، خوب است هردوی آن‌ها را دانلود کرده و امتحان کنیم؛ زیرا نیازها و معیارهای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و به همین منظور جواب قطعی وجود ندارد. پس بهتر است براساس نیازهای خود یکی از این دو مسیریاب را انتخاب نمایید. 

اگر قصد ثبت لوکیشن کسب و کار خود را در مسیریاب‌های آنلاین دارید، با شماره 02128423930 تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید. مشاورین ما با صبوری پاسخ سوالات شما را خواهند داد. 

در آخر هم از همراهی شما ممنونیم و امیدواریم اطلاعات این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان برای ثبت کسب و کار خود در نقشه اقدام کنید!

همین الان برای ثبت کسب و کار خود در نقشه اقدام کنید!