بالا بردن رتبه در گوگل مپ

10 استراتژی خاص برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ

تحقیقات نشان داده است که نقشۀ ترجیحی و کاربردی 67 درصد از کاربران، گوگل مپ است. همانطور هم که می‌دانید، بیش از 90 درصد افراد از بین سه گزینۀ برتر وب‌سایت گوگل مپ، موردی را انتخاب می‌کنند. حضور در گوگل مپ جزء سه گزینۀ برتر، یکی از واجبات است.

فهرست مطالب

گوگل مپ یک وب‌سایت کاملاً کاربردی در حوزه نقشه است که می‌تواند کسب و کار شما را چندین قدم جلو بیندازد. از مزایای گوگل مپ کشف مشتریان بالقوه و بهبود کسب و کار به صورت رایگان است. اما این مزایا فقط برای کسانی در دسترس است که در لیست نتایج گوگل و گوگل مپ، جزو سه گزینۀ برتر باشند. بنابراین در این مقاله به این مهم می‌پردازیم که 10 استراتژی بالا بردن رتبه در گوگل مپ چیست؟

چرا بالا بردن رتبه در گوگل مپ مهم است؟

تحقیقات نشان داده است که نقشۀ ترجیحی و کاربردی 67 درصد از کاربران، گوگل مپ است. همانطور هم که می‌دانید، بیش از 90 درصد افراد از بین سه گزینۀ برتر وب‌سایت گوگل مپ، موردی را انتخاب می‌کنند. با یک حساب سرانگشتی و با توجه به این آمار و ارقام، می‌توان به این نتیجه رسید که حضور در گوگل مپ و جزو سه گزینۀ برتر بودن نه یک انتخاب، بلکه از اوجب واجبات است.

بخوانید: چگونه آدرس را در گوگل مپ ثبت کنیم؟

از دلایل دیگر می‌توان به این نکته اشاره کرد که استراتژی گوگل این است که سه مورد برتر لیست نتایج گوگل مپ را در لیست نتایج خود وب‌سایت گوگل نیز نشان دهد. بنابراین برای نمایش بیشتر خود در وب‌سایت‌های دیگر گوگل، به این مهم نیاز دارید.

یکی دیگر از دلایل مهم بودن بالا بردن رتبه در گوگل مپ ، این است که استراتژی‌های شما برای بالا بردن رتبه‌تان به بهبود وضعیت وب‌سایت شما کمک می‌کند. از آنجایی که 86 درصد کاربران برای جستجوی یک کسب و کار از گوگل مپ استفاده می‌کنند، مشتریان بالقوه بیشتری جذب وب‌سایت شما می‌شوند. این خود به بهبود ترافیک سایت، همینطور کاهش هزینه‌های تبلیغات در بلندمدت نیز کمک خواهد کرد.

چگونگی بالا بردن رتبه در گوگل مپ

استراتژی اول

اولین استراتژی برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ ، ثبت لوکیشن کسب و کار یا افزودن آدرس محل شرکت و همانند آن در گوگل مپ است. برای آغاز استراتژی برتر خود، یعنی ثبت لوکیشن در گوگل مپ می‌توانید همین حالا با تماس با متخصصین ما، مشاورۀ رایگان داشته باشید و به این کار اقدام کنید. شماره تماس: 02128423930

استراتژی دوم

ساخت پروفایل کاربری در گوگل مای بیزنس و لینک کردن آن به لوکیشن محل کسب و کار، یکی از راه‌های مهم برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ است. اما با توجه به فیلتر بودن نقشۀ ایران در وب‌سایت گوگل مای بیزنس، عجالتاً باید از این استراتژی صرف نظر کرد.

استراتژی سوم

تاکتیک بعدی در این لیست، ارائه اطلاعات دقیق کسب و کار شما به گوگل مپ است، که این شامل شماره تماس، آدرس، ساعات کاری، تصاویر، حوزه کسب و کار و همانند آن است.

همچنین بخوانید: ثبت شماره تلفن در گوگل مپ

پیشنهادات:

 1. درمورد آدرس محل کسب و کار و نام تجاری‌تان صادق باشید.
 2. برای ثبت شماره تلفن، از شماره تلفن ثابت استفاده کنید.
 3. ساعات کاری را در ماه‌های متفاوت سال بروز کنید (برای مثال اگر صاحب کافه یا رستوران هستید، در ماه مبارک رمضان و یا ایام تعطیل، حتما ساعات کاری خود را بروز و آپدیت نگهدارید).
 4. در هنگام ثبت کسب و کار خودتان، از یک تیم حرفه‌ای، مانند تیم مپ ثبت کمک بگیرید.

استراتژی چهارم

افزودن تصاویر به صفحۀ گوگل مپ شما تاکتیک بعدی است. ثبت تصاویر این پیام را به گوگل می‌دهد که شما در حال خوب عمل کردن و ارزش‌آفرینی هستید. فراموش نکنید که گوگل، وب‌سایت‌های فعال را دوست دارد و به آنها جایزه می‌دهد.

استراتژی پنجم

به نظرات و انتقادات مشتریانتان در گوگل مپ بی‌اعتنا نباشید. توجه داشته باشید که 5 ستاره شدن در گوگل مپ و افزایش نظرات مثبت، باعث می‌شود تا شما زودتر رتبه کسب کنید و لوکیشنتان در گوگل مپ، بزرگتر به نمایش درآید. لازمۀ داشتن نظرات و انتقادات مثبت در گوگل مپ، لوکیشن کسب و کار و وب‌سایت لینک شده به آن در گوگل مپ است. بنابراین هنوز زمان آن نرسیده تا برای ثبت کسب و کار در گوگل مپ اقدام کنید؟

بالا بردن رتبه در گوگل مپ
ثبت نظر و امتیاز در گوگل مپ

استراتژی ششم

برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ در رابطه با ثبت اطلاعات خود، حتماً خلاقیت کافی به خرج دهید و اطلاعات خود را منحصر به فرد بنویسید، تا با اسپم توسط گوگل مواجه نشوید.

استراتژی هفتم

در وب‌سایت خود که به آدرس کسب و کار شما در گوگل مپ لینک شده است، به صورت منظم تولید محتوا کنید. این همان سیگنالی است که گوگل می‌خواهد از شما دریافت کند تا شما در سه گزینۀ برتر لست نتایج قرار دهد.

وب‌سایتی برای کسب و کارتان ندارید؟ هیچ اشکالی ندارد! رشد و پیشرفت کسب و کار خود را با اعتماد به دستان متخصصین مجرب سایت مپ ثبت بسپارید. یکی از خدمات سایت ما، طراحی وب‌سایت برای کسب و کار شما است.

استراتژی هشتم

مطمئن شوید که وب‌سایتی که متصل به لوکیشن شما در گوگل مپ است، در صفحات گوشی و سیستم‌ها (کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت و همانند آن) به خوبی کار می‌کند و نیاز به بزرگ و کوچیک صفحه و یا عوض کردن لینک ندارد. لینک‌های شکسته یا ناقص باعث کاهش امتیاز شما در گوگل مپ می‌شود.

استراتژی نهم

تاکتیک مهم دیگر در وب‌سایت متصل به لوکیشنتان در گوگل مپ، آن است که از کلماتی مانند تماس با ما، صفحۀ اصلی ما، دربارۀ ما، خدمات و محصولات ما، و خلاصه هر کلمه‌ای که اطلاعات شما را طبقه‌بندی و منظم ارائه می‌دهد، استفاده کنید.

استراتژی دهم

استراتژی آخر برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ این است که نقشۀ لوکیشن ثبت شده خود در گوگل مپ را در وب‌سایت کسب و کارتان جاساز کنید.

بالا بردن رتبه در گوگل مپ
بالا بردن رتبه در گوگل مپ

جمع بندی

در این مقاله به نکات و استراتژی‌های زیاد و منحصر به فردی برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ پرداخته شد، بنابراین بهتر است برای از قلم نیافتادن هیچکدام یکبار به صورت خلاصه آن‌ها را با هم مرور کنیم:

 1. ثبت لوکیشن در گوگل مپ
 2. ساخت پروفایل در گوگل مای بیزنس
 3. ارائۀ اطلاعات دقیق و صادقانه
 4. افزودن تصاویر
 5. توجه به نظرات و انتقادات مشتریان
 6. خلاقیت در ثبت اطلاعات
 7. تولید محتوا به صورت مستمر
 8. اطمینان از سالم بودن و باز شدن لینک‌ها در تمامی سیستم‌ها
 9. استفاده از کلمات کلیدی و طبقه‌بندی شده
 10. جاسازی نقشه خود در وبسایتتان.

در دنیای فعال امروزه که همه در حال دیجیتالی کردن و کسب و کارشان هستند، بالا بردن رتبه در گوگل مپ یک استراتژی قوی برای پیشی گرفتن از رقباست. اما پیش از هر چیزی ثبت لوکشین در گوگل مپ مهم است. پس همین حالا اقدام کنید. ثبت کسب و کار در نقشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان برای ثبت کسب و کار خود در نقشه اقدام کنید!

همین الان برای ثبت کسب و کار خود در نقشه اقدام کنید!