نحوه امتیازدهی در گوگل مپ

نحوه امتیازدهی در گوگل مپ و فواید این کار

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گوگل مپ، امکان امتیازدهی افراد به کسب و کارهای مورد نظر خود است. مشتریان با این عمل می‌توانند تجربه و نظر شخصی خود را دربارۀ یک مکان به اشتراک بگذارند. تا، دیگر افراد نیز از این تجارب استفاده کنند.

فهرست مطالب

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گوگل مپ، امکان امتیازدهی افراد به کسب و کارهای مورد نظر خود است. مشتریان با این عمل می‌توانند تجربه و نظر شخصی خود را دربارۀ یک مکان به اشتراک بگذارند تا، دیگر افراد نیز از این تجارب استفاده کنند. گوگل مپ این کار را جهت ارائۀ جزئیات دقیق کسب و کارها به مشتریان، عرضه کرده است. 

برای این کار واضح است که ابتدا باید اقدام به ثبت مکان خود در گوگل مپ کنید؛ به این منظور و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقالۀ هر آنچه در مورد ثبت محل کار در گوگل مپ باید بدانید، مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید. ما در این مقاله دربارۀ نحوه امتیازدهی در گوگل مپ، مزایا و دیگر امکانات این کار صحبت می‌کنیم. اگر دربارۀ این موضوع کنجکاو هستید و یا قصد امتیازدهی به افراد دیگر را دارید، با ما همراه باشید. 

نحوه امتیازدهی در گوگل مپ با استفاده از تلفن همراه

نحوه ستاره دادن در گوگل مپ کار بسیار پیچیده‌ای نمی‌باشد. شما با پیروی از مراحل زیر می‌توانید این کار را انجام دهید. 

 1. ابتدا وارد اپلیکیشن گوگل مپ شوید و یا به سایت آن مراجعه فرمایید. 
 2. محل انتخابی خود را جستجو کرده و روی نقشه پیدا کنید. 
 3. روی نشانی و یا نام محل انتخابی خود کلیک کنید و اطلاعات نمایش داده شده را مشاهده فرمایید. 
 4. در صفحه‌ای که باز شده، گزینۀ review و یا نظرات را انتخاب کنید. 
 5. برای دادن امتیاز مورد نظر ستاره‌های تو خالی را پر کنید و یا نظرات خود را بنویسید. 

همچنین به علت تحریم‌های موجود علیه ما ممکن است نتوانید به طور مستقیم از این روش استفاده نمایید. با انجام این مراحل جدید از این مشکل نیز در امان خواهید بود. 

 1. به اپلیکیشن گوگل مپ مراجعه کنید.
 2. گزینۀ هم‌بخشی را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. 
 3. به صفحه‌ای جدید منتقل می‌شوید، در این صفحه گزینۀ نوشتن مرور را پیدا و روی آن کلیک کنید.
 4. در این بخش نام کسب و کار مورد نظر را وارد کنید.
 5. در انتها با پر کردن ستاره‌ها و یا با نوشتن نظرات، عمل امتیازدهی خود را تکمیل نمایید.

در این قسمت نحوه امتیازدهی در گوگل مپ را برای شما شرح دادیم. مراحل گفته شده در قسمت بالا را تنها با تلفن همراه خود می‌توانید انجام دهید. نحوه ستاره دادن در گوگل مپ و خود این کار برای صاحبین کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا می‌دانند با گرفتن بازخوردهای مثبت رتبۀ آن‌ها در گوگل مپ بالاتر می‌رود و از مزایای گوناگونی بهره‌مند می‌شوند؛ برای اطلاعات بیشتر از چگونگی بالا بردن رتبۀ خود در گوگل مپ، به مقاله 10 استراتژی خاص برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ، مراجعه فرمایید.

نحوه امتیازدهی در گوگل مپ با استفاده از کامپیوتر

ما در این متن نحوه امتیازدهی در گوگل مپ را با کامپیوتر هم برای شما توضیح خواهیم داد تا با هر کدام از این وسایل که راحت‌تر هستید اقدام به امتیازدهی نمایید. 

 1. به سایت گوگل مپ مراجعه کنید و در نوار جستجو نام محل انتخابی خود را وارد نمایید.
 2. محل مورد نظر خود را در بین مواردی که آورده شده، انتخاب کنید.
 3. پس از باز شدن صفحۀ کاربری خود، نوشتن یک نظر را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. 
 4. در این بخش باید نظر خود را بدون هیچ توهینی وارد نمایید.
 5. در آخر هم امتیازات داده شده را سند و یا ارسال کنید. 

نحوه ستاره دادن در گوگل مپ را می‌توانید در موارد بالا مشاهده کنید. این عمل کمک بزرگی به کسب و کارهای مورد پسند شما می‌کند تا با نظرات خوبی که به آن‌ها می‌دهید، رتبۀ بالاتری را در گوگل مپ کسب کنند. نظرات ثبت شده شما نیز تا هنگامی که اقدام به حذف و یا ویرایش آن نکنید برای دیگر افراد هم قابل نمایش می‌باشد.

اگر در این راه به مشکلی برخورد کردید و یا سوالی داشتید می‌توانید از مشاورۀ رایگان ما بهره‌مند شوید. تنها کافیست با شماره 02128423930 تماس حاصل فرمایید. 

نحوه امتیازدهی در گوگل مپ
نحوه امتیازدهی در گوگل مپ

چگونگی گزارش نظرات 

شما امکان این را دارید که نظرات یک فرد را به دلایل منطقی گزارش دهید. اگر این نظرات خلاف قوانین سرسخت گوگل مپ باشد، این برنامه اقدام به حذف آن خواهد کرد. برای انجام این کار نیز باید از چند مرحلۀ ساده پیروی کنید. 

برای انجام این کار در دستگاه خود برنامه گوگل مپ را اجرا کنید. پس از آن کامنتی را که مد نظرتان است پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا گزینۀ بیشتر و یا more برای شما نمایش داده شود. در آخر هم گزینۀ flag as inappropriate را انتخاب کنید تا عمل گزارش نظر تکمیل شود. 

نکات مثبت ستاره دادن در گوگل مپ

اکنون به نکات مثبت امتیازدهی در گوگل مپ خواهیم پرداخت. اگر شما صاحب کسب و کاری هستید و از فواید این کار اطلاعی ندارید، حتما این بخش را با دقت مطالعه نمایید.

دادن راهنمایی خود به افراد دیگر

با نحوه ستاره دادن در گوگل مپ آشنا شدیم. با این کار می‌توانید نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا این تجارب شما، به عنوان راهنما برای افراد دیگر باشد و بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

زیاد شدن مخاطبان شما

به عنوان یک کسب و کار باید سعی کنید تا نظر مشتریان خود را جلب نمایید. با این کار، آن‌ها به شما کامنت‌های مثبتی خواهند داد و این امتیازات مثبت باعث می‌شود، دیگر افراد نیز به کسب و کار شما جذب شوند تا از امکاناتی که به مخاطبین خود ارائه می‌دهید، برخوردار شوند.

جلب اعتماد مشتریان خود

مشتریان به کسب و کارهایی که در گوگل مپ ثبت شده‌اند اعتماد بیشتری دارند، پس به این منظور اگر تا به حال اقدام نکرده‌اید به صفحۀ اصلی  ما مراجعه نمایید و با تکمیل فرم مخصوص به این کار، پروژه خود را به دست ما بسپارید. پس از ثبت مکان، مشتریان نظرات خود را به شما انتقال خواهند داد. با گرفتن نظرات مثبت و تکیه بر تجارب دیگر افراد، اعتماد مخاطبین خود را جذب خواهید کرد.

دریافت انتقادات سازنده

ممکن است انتقاداتی نیز دریافت کنید؛ شما می‌توانید این انتقادات را به فرصتی تبدیل نمایید. با اهمیت دادن و توجه کردن به این انتقادات، مشکلات کسب و کار خود را رفع کنید تا هم به کار خود رونق بخشید و هم اعتبارتان نزد مشتریانتان بیشتر شود. 

بهبود در الگوریتم جستجو

نظرات و امتیازاتی که مشتریان به شما می‌دهند، باعث بهبود در الگوریتم جستجو می‌شود. الگوریتم این برنامه با استفاده از اطلاعات دیگر کاربران، مکان کسب و کارهای محلی را بر اساس درصد کیفیت آنها نشان می‌دهد. 

کلام آخر

در این مقاله نحوه ستاره دادن در گوگل مپ را برای شما با چند قدم ساده توضیح دادیم. این عمل به کسب و کارها، به خصوص آن‌هایی که به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند، کمک بزرگی می‌کند و مزایای فراوانی نیز دارید که به این موارد اشاره کردیم. 

هنگام دادن امتیاز باید این نکته را در نظر گرفت که بدون هیچگونه اهانتی نظر خود را بیان کنید؛ در غیر این صورت نقض قوانین گوگل مپ محسوب خواهد شد و امکان گزارش شدن شما وجود دارد. نحوه امتیازدهی در گوگل مپ کار بسیار سختی نمی‌باشد، ولی امکان خطا دارد. اگر در این راه به کمک نیاز داشتید ما اینجا هستیم تا به شما عزیزان یاری رسانیم. 

ممنون از همراهی شما تا انتهای این مقاله. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان برای ثبت کسب و کار خود در نقشه اقدام کنید!

همین الان برای ثبت کسب و کار خود در نقشه اقدام کنید!