افزودن لوکیشن در گوگل مپ

ثبت لوکیشن در گوگل مپ، راهی برای موفقیت کسب و کار

در حال حاضر میلیون‌ها کسب و کار در حال فعالیت هستند. با توجه به نقش شبکه‌های اجتماعی در زندگی ما، بسیاری از صاحبان مشاغل تصمیم گرفته‌اند که در حوزه آنلاین (برخط) هم فعالیت داشته باشند. افزودن لوکیشن در گوگل مپ ، یکی از آن کارهایی است که می‌توانید با انجام آن، به صورت مداوم خود را بالا بکشید

فهرست مطالب

در حال حاضر میلیون‌ها کسب و کار در حال فعالیت هستند. با توجه به نقش شبکه‌های اجتماعی در زندگی ما، بسیاری از صاحبان مشاغل تصمیم گرفته‌اند که در حوزه آنلاین (برخط) هم فعالیت داشته باشند. افزودن لوکیشن در گوگل مپ ، یکی از آن کارهایی است که می‌توانید با انجام آن، به صورت مداوم خود را بالا بکشید و موجب موفقیت خود در زمینه فضای آنلاین باشید. شاید با خود بپرسید که چگونه چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ آیا دردسر و ریسکی هم دارد؟ آیا خودتان هم می‌توانید به این کار اقدام کنید؟ لطفاً در ادامه با ما همراه باشید تا با یکدیگر این موضوع را بررسی کنیم. مپ ثبت همراه همیشگی شماست. 

مپ ثبت به شما پیشنهاد می‌کند تا ابتدا و قبل از هر اقدامی، توجه خودتان را به این مقاله جلب کنید: فارسی کردن گوگل مپ در سه سوت

آیا افزودن لوکیشن در گوگل مپ مزایایی هم دارد؟

احتمالاً اولین سوالی که ذهن شما را به خود معطوف می‌کند این است که ثبت لوکیشن در گوگل ، مزایا و فوایدی هم دارد؟ پاسخ به این سوال یک «بلی» محکم است. گوگل مپ بیش از یک پلتفرم جهت‌یابی است. گوگل مپ به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا برای خودشان یک ویترین آنلاین بسازند و در گوگل مپ و ویترین خود برای کسب و کارشان، بهترین شیوۀ فروش آنلاین را انتخاب کنند. در این بخش قصد داریم تا فواید افزودن لوکیشن در گوگل مپ را با یکدیگر مطالعه کنیم. پس ادامۀ این بخش را از دست ندهید.

افزایش مشتریان هدف: 

اولین اقدام هر کسی برای جستجوی یک کسب و کار چیست؟ البته! سرچ در شبکه‌های مجازی و چه شبکه‌ای بزرگتر از گوگل؟ بنابراین شما با ثبت لوکیشن در گوگل خود را در معرض دید مشتریان هدف و بالقوۀ خود قرار می‌دهید. این کار بسیار سودآور و آسان است. و همچنین برا شما تنها به اندازۀ یک کلیک روی لینک زیر هزینه دارد. بنابراین می‌توانید همین حالا اقدام کنید. 

ثبت کسب و کار در نقشه‌های آنلاین

افزایش تبلیغات تستیمونیال:

قبل از تعریف تبلیغات تستیمونیال، باید بدانید که گوگل مپ چه اطلاعاتی از شما را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اطلاعاتی که در ادامه می‌آید اطلاعاتی است که گوگل مپ از ویترین آنلاین شما در اختیار مشتریان شما قرار می‌دهد:

 • نام تجاری کسب و کار شما
 • موقعیت مکانی و آدرس دقیق شما در گوگل مپ
 • شماره تماس
 • تصاویر محل کار شما
 • نقشه سه بعدی خیابان‌های اطراف کسب و کار شما
 • وب‌سایت شما
 • امتیاز شما در گوگل مپ
 • نظرات و انتقادات به کسب و کار شما

با توجه به دو گزینۀ آخر، افرادی که به دنبال کسب و کار شما بودند، با نظرات و انتقاداتی نسبت به پیشۀ شما مواجه می‌شوند و در صورت مثبت بودن نظرات و امتیاز بالای شما در گوگل مپ، ترغیب به انتخاب کسب و کار شما و نه رقیبتان می‌شوند، این همان چیزی است که ما آن را تبلیغات تستیمونیال می‌نامیم. یعنی توجه مشتریان بالقوه به نظرات مشتریان بالفعل شما. این نوع از تبلیغات کاملاً رایگان است و برای هر نوع پیشه‌ای وفاداری مشتریان خود را تضمین می‌کند.

ارتقای سئو یا SEO:

اضافه کردن لوکیشن در گوگل مپ و قرار دادن وب‌سایتتان به عنوان یکی از مراجع ویترین آنلاین، به گوگل این سیگنال را انتقال می‌دهد که در حال حاضر در حال انجام دادن ارزش و کار کردن طبق الگوریتم هستید. این سیگنال در کنار استفاده از کلمات کلیدی درست و به جا، سئو و سایت شما را بالا می‌کشد. برای مطالعه راه‌های دیگری که موجب بالا رفتن رتبۀ شما در گوگل می‌شود، می‌توانید مقاله ما، 10 استراتژی خاص برای بالا بردن رتبه در گوگل مپ را مطالعه بفرمایید.

همچنین در صورت نداشتن وب‌سایت، مپ ثبت می‌تواند با هزینه‌ای مقرون به صرفه، وب‌سایت شما را راه‌اندازی و طبق سلیقه‌تان ویترین آنلاین شما را به تصویر بکشد. همچنین ما خدمات مشاوره فروش آنلاین و بازاریابی را هم داریم.

افزودن لوکیشن در گوگل مپ
افزودن لوکیشن در گوگل مپ

ویژگی‌ها و مزایای دیگر

مسیریابی دقیق به سمت لوکیشن کسب و کار شما، برندسازی، افزایش اعتبار نزد مشتریان، افزایش فروش محصولات و خدمات و همانند آن از مزایای دیگر اضافه کردن لوکیشن در گوگل مپ است. بنابراین شما می‌توانید همین حالا برای اقدام به ثبت لوکیشن در گوگل گام بردارید. راه پیشنهادی مپ ثبت برای این کار، تماس با متخصصین ما است. برای این کار تنها کافی روی شماره تلفن کنار صفحه کلیک کنید تا مستقیماً به مشاورین ما متصل شوید و مشاورۀ صد درصد رایگان داشته باشید.

آیا ثبت لوکیشن در گوگل ریسکی هم دارد؟

اگر افزایش فروش، افزایش مشتریان، تبلیغات رایگان و غیره را ریسک در نظر بگیریم، بنابراین بله! شلوغی سر شما از ازدحام مشتریان می‌تواند تنها ریسک این اقدام باشد.

مپ ثبت چه روشی برای اضافه کردن لوکیشن در گوگل مپ پیشنهاد می‌دهد؟

اضافه کردن لوکیشن در گوگل مپ ، کاری بسیار راحت اما تخصصی است، بنابراین به شما پیشنهاد می‌شود، حتماً این کار را به متخصصینی بسپارید که حساب کاربری معتبر و امتیاز بالا، تبحر خاصی دارند. اما برای ثبت لوکیشن در گوگل مپ می‌توانید گام‌های زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: ورود به سایت گوگل مپ

مرحله دوم: ضربه روی فهرست

مرحله سوم: اضافه کردن مکان

مرحله چهارم: وارد کردن اطلاعات دقیق کسب و کار

مرحله پنجم: منتظر ماندن برای پیامک تأیید گوگل مپ

چرا مکان در گوگل مپ ثبت نمی‌شود؟

موارد زیر می‌تواند چند دلیل برای ثبت نشدن مکان در گوگل مپ باشد:

 • نادرستی اطلاعات ثبت شده
 • عدم اعتبار و امتیاز کافی برای حسابتان
 • عدم تأیید مکان توسط سایر کاربران

سخن پایانی:

افزودن لوکیشن در گوگل مپ یکی از حیاتی‌ترین و ضروری‌ترین راه‌های رشد و موفقیت کسب و کار است که همانطور که در این مقاله بررسی شد از مزایای زیادی با کمترین ریسک (شما بخوانید هیچ  ریسکی) برخوردار است. اگر هنوز و تا انتهای این مقاله دست به ثبت لوکیشن در گوگل مپ نزدید، همین حالا کلیک کنید و مهم‌ترین اقدام خود در راه پیشرفت کسب و کارتان را انجام دهید.

در روزهایی که فضای مجازی به شدت بروز است و هر کسی که سوار بر اسب تند روی آن نباشد، زیر سمان این اسب له می‌شود، شما می‌توانید سوار بر قالی پرندۀ خود شده و نگران زمین و اسب‌هایش نباشید. فراموش نکنید که متخصصین ما با مشاورۀ رایگان خود می‌توانند در بافتن این قالی پرنده به شما کمک کنند، بنابراین وقت آن نرسیده که اقدام کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان برای ثبت کسب و کار خود در نقشه اقدام کنید!

همین الان برای ثبت کسب و کار خود در نقشه اقدام کنید!